Srpnový throwback Zatím nadšené medičky

Miláčkové,
když něco začnu, moje povaha mi nedovolí to nedokončit. Tím pádem jsem se rozhodla, že napíšu také srpnový throwback, protože aktivit byla opět spousta a moc jsem si to užila, i když jsem se do zahraničí letos nedostala.


Zatím nadšená na výletě v Luhačovicích
Hned po příjezdu z dovolené jsme se vydali s rodinkou do Luhačovic na výlet. Má sestřenka tam byla na ozdravném pobytu, tak jsme si řekli, že jí zkrátíme dlouhou chvíli. Bylo to tam fakt moc krásné, z kolonády dýchal komunismus, prameny smrděly po záprtcích a při odjezdu jsme se všichni cítili o sto let mladší. A když na kolonádu, tak jedině jako dáma - v klobouku.V týdnu jsem si potom vyřídila doktory. Strašně nerada se telefonicky objednávám, nevím proč. Vždycky mi vyhovovalo, když mě objednávala mamka, ale kvůli mému nabitému programu už neví, kdy mám a kdy nemám volno, takže to přešlo na mě. Přece už jsem dospělá!!
Závěr? Jsem zdravá. Snad. Při současné situaci v rodině a celkově kolem nás - deformace z povolání rodičů - se ze mě stává totální hypochondr, který se moc pozoruje. Je to fakt děs.
Dokonce to došlo až do takové fáze, že jsem v noci nemohla spát a vynervovala jsem se tak, že jsem se klepala. Teď už jsem se tak nějak srovnala s tím, že co se má stát se stane a je hloupost se něčeho takového dopředu obávat, protože myšlenky jsou sakra silné a nic takového si přitáhnout do života nechci. Nevím, co budu dělat ve třeťáku až budu mít patologii. Asi se půjdu rovnou zabít - preventivně.
Nicméně navštívila jsem alergologii a na jaro budu zkoušet pylové vakcíny. Můžu vám sem pak napsat své postřehy, protože jsem na to hodně zvědavá. Vždycky v červnu trpím jak pes.
Jo a taky jsem si nakoupila oblečení do špitálu pro sebe.Dál jsem si užívala schůzky s kamarádkami, které jsem dlouho neviděla a asi nic zvláštního se nedělo. Takový normální odpočinek po dovolené, znáte to.
Viděla jsem se s kamarádkou, která má malé mimi. Viktorka je moc moc krásné dítě, můžete posoudit sami, ale teda, na své se ještě opravdu necítím. Její maminku Adélku můžete znát z instagramu - adela_ko. Životní příběh této mladé maminky sleduje mnoho lidí, hlavně žen a moc jí fandí. Také začala psát blog, na který se můžete kouknout zde . Proč ji však zmiňuji?
Áďa otěhotněla nečekaně ve svých 18 letech a rozhodla se, že si dítě nechá. Dlouho se rozmýšlela, kde bude rodit, no nakonec se rozhodla pro domácí porod. V těhotenství velmi nedůvěřovala nemocnicím a doktorům a tím pádem se také rozhodla porodit doma. V dnešní době je jakýsi trend rodit doma, setkala jsem se s tím na různých webových stránkách a facebookových skupinách mnohokrát a jelikož budu jednou doktor, za domácí porody opravdu nejsem. Je to totiž stav, kdy nikdo a nikdy nemůže tušit, jaké nastanou komplikace a co všechno se může pokazit. Jasně, může všechno proběhnout krásně, hladce, ale pokud ne, ty výčitky svědomí jsou na celý život a nestojí to za to. Adélin porodní příběh si můžete přečíst zde a já jsem moc ráda, že ho napsala, protože slouží k zamyšlení mnoha ženám, které se bojí důvěřovat doktorům a rozhodují se jestli rodit nebo nerodit doma. Nemá cenu nikoho titulovat nebo soudit, každá jsme nějaká, jsme jedinečné a vždy se rozhodujeme podle pocitů a podle toho, co si myslíme, že je pro nás nejlepší, ale jsem ráda, že i ženy, jako Áďa (ty, co se snaží spíš volit přírodní cestu), dokážou po zkušenostech přehodnotit svůj názor a také upozornit na to, že ne vždy je to jen růžové a bezpečné, takže tímto děkuji.


Další schůzka byla s bývalou spolužačkou z gymplu, se kterou jsem se neviděla skoro celý semestr. Ne, prakticky celý semestr. Studuje Zahradní architekturu a já jsem ji poprosila, jestli by mi nenačrtla nějaký portrét (měla to být karikatura) sem na blog a ona souhlasila. Nakonec z toho vyšlo něco trošku jiného, ale i tak se mi to velice líbí, tak snad i vám! A Helči samozřejmě moc děkuji!! :)

A neflákala jsem se! Chodila jsem v srpnu zase na brigády. Už druhý rok dělám pro jednu nejmenovanou banku a musím říct, že jsem velice spokojená.Na konci srpna jsme měli akci v místní ZOO a ta práce s dětmi je dočasně super. Trvale bych asi umřela. A dostala jsem diplom a taky mám fotku našich maskotů Mickeyho a Minnie!
Taky jsem byla vypomáhat na akci v místním koktejl baru. Práce byla fajn, jenže ty nohy. Dvakrát jsem tyto prázdniny myslela, že ani nedojdu domů a jeden večer byl tento. Docela obdivuju práci těch lidí, co tam dělají nastálo, ale pravděpodobně bych si časem taky zvykla.

A abych nezapomněla pochválit svého přítele. Ve Valčianskej doline na Slovensku letos absolvoval 2. závod Spartan Race. Sice prý myslel, že umře, ale nakonec to zvládl s krásným časem pod 4 hodiny a ještě mi dovezl i dáreček, takže i já jsem vlastně Spartan, muahahaaaa....

Zatím nadšená a Verunka 
Tím, že jsem si založila blog jsem poznala velkou spoustu nových lidí a někteří se stali mými přáteli. V průběhu letního semestru mi přišel mail od jedné slečny z Košic, která chtěla poradit, kam má jít vlastně na medicínu. Long story short - osud to tak chtěl a nakonec šla do Košic, jelikož je má i kousek od místa bydliště.
Přišlo mi skoro nereálné, abychom se o prázdninách viděly, jenže co se nestalo. Verunka mi napsala zprávu, že je u příbuzných v Bratislavě a není problém, aby za mnou do Brna přijela. Samozřejmě jsem souhlasila, to bych nebyla já a domluvily jsme si schůzku. Hned na začátku se mi dokázala ztratit (velice ráda a šikovně se ztrácí na místech, které nezná), ale nakonec jsme se našly.
Jely jsme do Olympie, protože bylo ten den fakt hnusně a daly jsme si kávu ve Starbucks. Ty 3,5 hodiny, co jsme spolu byly utekly tak neuvěřitelně moc rychle. Fakt mi bylo smutno, když jsme se na nástupišti loučily. Je až neuvěřitelné, kolik lidí vám osud přitáhne do života a jak jsou ti lidi různí a skvělí.
Doufám, že se brzo uvidíme, zlato a přeji ti ať se daří ve škole!!Zatím nadšená maká v Brně
No a tak jsem ten den i v Brně zůstala. Od středy až do neděle. Spala jsem u své kamarádky, nutriční terapeutky na bytě a čekala mě brigáda.
Náhodně jsem našla inzerát od nějaké společnosti, že hledají hostesku na ochutnávky do Brna. Neváhala jsem a zaslala jsem životopis. Hned druhý den mi volali, že mě na tu práci berou, jestli mám teda opravdu zájem a já ho měla.
Dva dny jsem teda strávila tím, že jsem v Penny Marketu stála u pultíku a krájela slané a sladké, které jsem následně nabízela lidem. Práce byla fajn, protože se člověk nijak nenadřel, jen mi trochu vadilo, že jsem zase stála jen na nohách, žádné sezení, ale co by ty dva dny člověk nevydržel, že. Paní, co tam byla se mnou byla úžasná, lidi byli taky příjemní a všechno to uteklo hrozně rychle, že jsem to ani nestačila postřehnout. Spokojenost.
A abych si i udělala radost, koupila jsem si nového Harryho Pottera ♥ Takže jsem si hned v Brně po večerech začala číst a nemohla se od něho odtrhnout, prostě bomba!!!


Tohle mě rozbrečelo :( ...
Nastal víkend a my si konečně začaly se Zuzkou užívat. V sobotu jsme si pěkně pospaly a odpoledne jsme vyrazily na hrad Veveří. Konec světa, opravdu. Jeli jsme až úplně ven z Brna snad sto let, pak pěšky do kopce. Hrad sám o sobě docela nic moc, protože je totálně vybrakovaný. Prý se to rozkradlo v průběhu 2. SV, od té doby chátral a až teď někdy ho začali opravovat a dávat dohromady a podle toho to tam taky vypadá. Ale ty výhledy a okolí, to prostě stojí za to, takže rozhodně doporučuji udělat výlet.
Dokonce tam v té době probíhal hudební festival České Hrady, kde byl zrovna Martin a jeho kamarádi, takže jsme se tam s nimi sešli a šli na prohlídku společně.


Taky jsme si daly po dlouhé době palačinku z PoePoe (protože je nejlepší!) a zašly jsme si do Leyaly na dýmku. Ach. Takové víkendy prostě miluju!
A v neděli odpoledne jsem jela domů. V pondělí vybalit a v úterý zase pápá.

Huráá do Jeseníků
Přebalit a sednou na vlak a zase na cesty! Odjela jsem k babi a dědovi do Jeseníků. Rodiče u nich byli 2x beze mě a mě to samozřejmě velice mrzelo, jenže poprvé to bylo v období před pitvami a podruhé v červenci, zrovna víkend, kdy jsme s Marťou jeli na Lipno, takže jsem opravdu nemohla.
Návštěva byla krátká, jen na dvě noci, ale i tak jsem si to užila, protože jsem se viděla i s bratránkama z Opravy a navíc v Jeseníkách je vždycky prostě překrásně. Co víc si přát než být opečovávaná a milovaná rodinou.

Jesenííííky ♥

V Opavě
Na skok do Vídně?
Ano, konkrétně do vídeňské ZOO, kam jsme vyrazili hned po mém příjezdu z Jeseníků. ZOO opravdu OBROVSKÁ, přirovnala bych to možná k Praze. Ze začátku jsem si myslela, že Lešná ve Zlíně je větší, ale ne. Opak je pravdou. Bylo to super, líbilo se mi to, jenže... přijela jsem s úžehem, úplně mrtvá a nechtěla jsem nic víc než strávit týden v posteli. Tak prostě na to ještě nemám moc dobré vzpomínky, jelikož pořád nevyprchal ten pocit strašné únavy a toho, že vám upadnou nohy. A jak vidím, vůbec mi to už nestojí za to, mám se ráda... :D 9 hodin ve 35 stupních v ZOO... Efuihqwenfgnp. Nikdy víc.
Ale abych vás po té demotivaci trošku namotivovala - viděli jsme Pandy ♥ a Koaly ♥. Krásné zvířátka, jsou tak hrozně roztomilé a kvůli nim si myslím, že stojí za to tam zajet.
S parkováním je trošku problém, protože jsou u ZOO parkoviště (překvapivě) neplacené. Když tam přijedete těsně před otvíračkou, myslím, že máte šanci. Když tam přijedete hodinu po otvíračce, už šanci nemáte a musíte hledat místo v nějaké boční uličce, kde máte šanci dostat pokutu (nám se to naštěstí nestalo). A jinak je to klasika, jako v každé větší ZOO uvidíte slony, šelmy, nosorožce, hrochy atd., atd. Některé pavilony měli udělané opravdu moc hezky, jiné se mi moc nelíbily, hezčí byly zase třeba v Lešné.
Upozorňuju, že vstupné je extrémně vysoké a slevy jsou pouze do 19ti let a to taky velice směšné. Normální dospělácké vstupné je 500 Kč/osoba.
No, myslím, že jsem napsala všechno důležité a nezbývá mi jen vám popřát, ať jsou vaše zkušenosti z vídeňskou ZOO lepší než ty moje a ať to ve zdraví přežijete :D ...
Zatím nadšená na Slovensku
Když jsem byla u babi s dědou v Jeseníkách, musela jsem zajet i k babi na Slovensko. Zrovna hlídala sestřenku, takže jsme tam aspoň byly spolu a bylo to moc fajn. To mě taky přivedlo k faktu, jak moc si vážím rodiny, a když je kolem mě tolik lidí nemocných nebo umírá, začíná to na mě doléhat a uvědomuji si jejich smrtelnost čím dál tím víc. A chci žít hlavně tak, abych ničeho nikdy nelitovala, to znamená, že chci i rodině věnovat dostatek času, dokud to jde. Nikdo neví, co se kdy stane.


Taková moje poslední fajn brigáda byla zase se Zuzkou v Brně, kdy jsme strávily příjemné odpoledne na chystáním teambuildingu pro firmu L'Oreál. Všechno se odehrávalo v krásném Resortu Maximus na brněnské přehradě a my jsme si to maximálně užily! Taková brigáda by mohla být každá.A úplně úplně na závěr bych chtěla přidat ještě rozloučení s mým nejmilovanějším a nejlepším kamarádem, který se mi odstěhoval do Skotska a mě je po něm každý den smutno :(... Už je to sice lepší, ale pořád odpočítávám dny do Vánoc, až přijedeš ♥

♥♥♥
Konečně vidíte mou pravou tvář :D

V září jsem měla taky hooodně aktivit, ale asi už throwback psát nebudu, ještě uvidím :P Přece jenom i to byly prázdniny.
Doufám, že jsem vás aspoň trošku namotivovala a inspirovala, jak se dá trávit volný čas jinak než doma u seriálů (i když i to miluju ♥), a že se vám článek líbil.

Důležité!!! V pátek přidám podrobné informace ohledně Meetingu, ještě dolaďuju detaily. Snad ta akce bude stát za to. Moc se těším!

Mějte se krásně.
Zatím nadšená

Komentáře

 1. Ahoj :-), takové zážitkové prázdniny Ti skoro závidím :-). Včera jsem se byla podívat na vaší fakultě, protože mě volba čeká letos a ráda bych šla do Brna na všeobko. Je to tam super :-). Ale když jsem viděla, kolik je těch zájemců, bude opravdu boj se tam dostat. Ale myslím si, že to zase stojí za to ;-).
  Užívej zbytek prázdnin :-).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahojky, opravdu to bylo super. Obzvlášť to focení jsem si užila, musím to mít všechno zdokumentované :D
   Jsem moc ráda, že chceš jít k nám! A vůbec se neboj a na tu konkurenci nekoukej ;) Je důležité soustředit se jen sama na sebe a jít si za svým cílem a snem!
   Mám pro vás takové malé překvápko, jenže teď nemám čas ho zveřejnit, ale pokud bys chtěla bližší informace hned, neváhej mi napsat do emailu! zatimnadsena1@gmail.com
   Měj se krásně a držím palce k přijímačkám.

   Vymazat
 2. Jé, krásné prázdniny jsi měla a na fotky se moc hezky kouká. Jen budeš muset zkrotit trošku toho hypochondra v sobě, jinak do promoce fakt něčím z těch nervů onemocníš :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Spoléhám na svého (budoucího) dvorního psychiatra :DDD :*
   Hodně štěstí na hygienu, kočko! Myslím na tebe.

   Vymazat
  2. Děkujuuu :* Budu to potřebovat :))

   Vymazat

Okomentovat