Testy k přijímačkám na LF MU + něco navíc

Jak jsem kdysi dávno slíbila, zveřejňuji testy z minulých let na přijímací zkoušky na LF MU. Osobně mi to opravdu hodně pomohlo, protože z těchto testů se opakovaly otázky v přijímačkách, takže doporučuji si to co nejdůkladněji projít, pokud chcete mít šanci, že se dostanete.Ještě bych přihodila pár rad k přijímacím zkouškám:

 • udělejte si časový harmonogram (a poctivě ho dodržujte!)
 • začněte se učit už teď 
 • skripta proberte tak 2x a věci, co nejsou jasné konzultujte (doporučuji server www.ontola.com)
 • pokud máte opravdu specifické otázky na přijímačky do Brna, kontaktujte mě
 • nesnažte se nic vynechat/neprobrat/zanedbat, ono se vám to totiž vrátí!
 • zapomeňte na to, že se otázky ze skript budou opakovat - NEBUDOU
 • průběžně se připravujte i na maturitu (kterou MUSÍTE udělat v květnu, pokud ne, zavíráte si dveře pravděpodobně na všechny LF v republice, protože ani jedna (nevím to jistě) neuznává maturitu v září!)
 • obtížnost jde, dle mého názoru od biologie - fyziky - k chemii, která je úplně nejvíc HARDCORE
 • vykašlete se na konkurenci, netrapte se s tím, protože to vám stejně nepomůže
 • najdite si jednoho učícího parťáka, který vám bude vyhovovat a budete si pomáhat navzájem a tahat se nahoru
 • prostudujte si program dané školy, abyste věděli, co od toho očekáváte
tohle je momentálně ten aktuální brněnský pro 1. a 2. ročník

 • pokud jste moc velcí zvědavci a matematici, prostudujte si statistiky, abyste věděli, jaké jsou vaše šance na přijetí
 • nespoléhejte se na to, že budete mít štěstí - je docela těžké se na medicínu dostat, je tam opravdu nával, velká konkurence a buďme upřímní, mnoho studentů ze Slovenska (pokud to čtou Slováci, tak pro ně platí mnoho studentů z ČR)...
 • a potom se už jen musíte modlit, aby vám to vyšlo!!!

Podávání přihlášek začíná na LF MU od 1.11., takže ještě je nějaký ten čas. V Brně se nehraje na průměr, nedostanete za to žádné plusové body, takže si přihlášku můžete poslat a zaplatit klidně v listopadu.

Edit. Myslím to tak, že pokud nemáte známky do průměru 1,1 a hlásíte se s vědomím, že budete dělat přijímačky, tak vám známky ze střední vůbec nepomůžou.

Ještě jednou všem uchazečům a zájemcům přeji hodně štěstí, pevné nervy a zde máte můj kontakt zatimnadsena1@gmail.com - pište kdykoliv a s čímkoliv, opravdu jsem ochotná vám pomoct a poradit.

Dále doporučuji přečíst mé články týkající se přijímacích zkoušek, kde jsem podrobně rozepsala jednotlivé předměty a celý průběh → zde

A tady je slibovaný odkaz na testy z roku 2010, 2011, 2013, 2014 a 2015 → ZDE

Heslo: (budu hodná a napíšu ho sem, hezky k tomu) je masarykuniversity

Pokud jste dobré duše, sdílejte ostošest, nebo si to nechte jen a jen pro sebe, záleží na vás. Medicína je boj, je to tvrdé prostředí a konkurence je vysoká, opravdu, opravdu vysoká.

Hodně úspěchů, študentíci :)
Vaše zatím nadšená...

Komentáře

 1. Jednička by měla brát i se zářijovou maturou, ale nejsem si 100% jistá :) Ale myslím, že kdo se dostane na medinu, určitě i odmaturuje :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, jako, tichučko :D Já byla před maturitou tak na prášky, že jsem si byla jistá, že to nedám ;D Nakonec jsem maturovala za 4 :D

   Vymazat
 2. Ahoj prosim te s jakym predstihem je nejlepsi se tak ucit ? Mam v planu zacit ted s pripravami do brna....neni pozde ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento dotaz je velice obtížné zodpovědět, byla bych proto ráda, kdybys mi napsal do emailu :)

   Vymazat
 3. Musím říct, že mě skvěle motivuješ. Minulý rok jsem se hlásila, chodila na kurz, ale nedostala se, a teď na to jdu znovu... děkuju ti :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To nevadí! Jede se dál. Hlavně se Pořádně uč a určitě to letos vyjde ;) Budu držet palce, pak mi hoď email, jak si dopadla.

   Vymazat
 4. Ahoj, chcela by som sa opýtať či na LF - zubné lekárstvo potrebujem aj maturitu z fyziky. Vďaka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nepotřebuješ :) Na maturitě vůbec nezáleží, akorát musíš doložit vysvědčení k zápisu ;)

   Vymazat
 5. Ahoj, nemáš prosím ťa aj test 2012 ?
  Vopred ďakujem :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. http://zezivotamedicky.blogspot.cz/2016/09/pripravny-kurz-bmedic.html

   :))

   Vymazat
  2. ahojik, zúfalo sa snažím nájsť testy z rokov 2016, 2017 a ani ten z 2018 neviem nájsť :D

   Vymazat
  3. Ahooj, bohužel testy z roku 2016, 2017 a ani ten letošní už zveřejněné nebyly :(

   Vymazat
 6. Ahoj:) Studuji 2. ročník zdavky a ráda bych šla na MU studovat. Právě uvažuji nad přípravným kurzem, který bych chtěla absolvovat již po prázdninách ve 3. ročníku, protože to už stejně CH, Fy ani Bi mít nebudeme a myslím, že začít s kurzem ve čtvrťáku by bylo narychlo. Od kurzu očekávám, že zjistím na co přesně se v okruzích témat z jednotlivých předmětů mám zaměřit. Že tam bude někdo, kdo mi učivo případně vysvětlí, když to z učebnic nevyčtu. Předpokládám, že během kurzu získám ucelenější představu o tom, co přesně se naučit a po kurzu o prázdninách budu mít čas si to vše zpracovat a pořádně naučit, tak abych si to pak před přijímačkama zopakovala a důkladně prošla. Chtěla bych se zeptat na tvůj názor a jestli není úplná blbost jít na kurz již ve třetím ročníku.
  Předem děkuji:)

  OdpovědětVymazat
 7. Čauky :) Nemyslím si, že je to špatný nápad, ale místo oficiálního přípravného kurzu bych ti určitě doporučovala kurz od Bmedic, protože k tomu přistupují velice individuálně, je tam i prostor na otázky a jsou vážně dobří :) Kdyby ses pro ně rozhodla, můžeš do poznámky uvést kód StayNadšená a dostaneš 500 Kč slevu - více informací o kurzu je pak na jejich oficiálních stránkách www.bmedic.cz
  Myslím si, že všechny tvé požadavky zvládnou splnit, hlavně je to zaměřené primárně na přijímačky do Brna, probírají se otázky z modelovek a učivo k nim, tím pádem se to hezky spojí :) Takže ti říkám jen do toho!! Určitě ti to potom půjde líp a jen to zopakuješ :)) Hodně štěstí!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Právě jsem nad kurzem od Bmedic uvažovala, protože se mi líbí, že se píšou průběžně testy a donutí mě to něco dělat:D Tak asi nakonec půjdu k nim:) Akorát se bojím, protože vůbec nic neumím:D
   Děkuji za všechno:)

   Vymazat
  2. Kdyžtak mi napiš, prosím, na email zatimnadsena1@gmail.com - ráda bych ti k tomu ještě něco napsala 😊

   Vymazat
 8. Ahoj :-) Letos se chystám na přijmací zkoušky na LFMUNI a teď jsem narazila na testy u Tebe na blogu. Co jsem tak projížděla třeba fyziku, tak mi přišlo, že se otazky velmi podobaly otázkám z modelovek, a tak bych se chtěla zeptat, jestli se normálně otázky takto opakují.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čauky, nedá se říct, že je to úplně pravidlo, ale ve fyzice se otázky určitě opakují nejvíc ze všech těch předmětů :))

   Vymazat
 9. Ahoj, chci se zeptat, nebyl by náhodou i test z roku 2017 ke stažení? :) Jinak máš skvělý a velmi motivující blog!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, pokud není na oficiálních stránkách, tak logicky nebude ani nikde jinde :)

   Vymazat

Okomentovat